Випадкові нотатки

Головна | Нотатки | Статті | Форум | Про сайт

17.07.2009.
Микола Мельник

“Театр у Нікеї, о володарю, у більшій своїй частині вже збудований, але незакінчений, проковтнув, як я чув (я у звіті ще не розібрався), більше 10 мільйонів сестерціїв, і я боюся, що даремно. Він просідає, у ньому виглядають величезні тріщини... Слід подумати, варто його далі будувати, залишити так, чи взагалі зруйнувати. Субструкції і контрафорси, які підтримують будову, як на мене, не настільки міцні, скільки дорогі. Приватні особи пообіцяли багато додати до цього театру, а саме: базіліки навколо і портик над місцями для глядачів. Все це тепер відкладено, оскільки не завершені підготовчі роботи”(З листа Плінія Молодшого до Траяна).
Цей текст навіює думки про наш величний новий стадіон і реконструйований аеропорт, а також про численні недобудови радянського періоду Львова – міст через Наукову, корпуси заводу «Електрон» у Рясному, голі бетонні стіни нових корпусів заводу «Іскра» вкінці вулиці Зеленої, культурно-розважальний центр на вул. Червоної Калини, у якому зараз автостоянка, тощо. Чи не стане новий стадіон та решта новобудов черговою недобудовою?
На фото – те, що залишилося від театру ІІ ст. н.е. у Нікеї (http://romaios.livejournal.com). Питання про те, що залишиться від нового львівського стадіону через 1800 років, навіть не ставлю.
P.S. Сестерцій – римська срібна монета вагою близько 1 г.

обговорити ››
Вхід...

Актуальні теми

Остання тема на форумі:

Останні коментарі...

19.03.2015       ...
  ›› 

01.11.2013       ...
  ›› 

28.09.2013       jazzoleg
перекладаю сам :)  ›› 

26.09.2013       dns
сам перекладав чи маєш якийсь переклад?  ›› 

22.03.2013       Льоня
та не всьо так погано - Кролик повстане і нас врятує )   ›› 


Лінкоманія