Випадкові нотатки

Головна | Нотатки | Статті | Форум | Про сайт

нотатки

25.01.15. jazzoleg 

Курт Воннеґут. 2BRO2B

Усе було практично бездоганно.
Не було більше в’язниць, міських нетрів, будинків для божевільних, калік, бідності, воєн.
Усі хвороби було подолано. Відтепер вони належали минулому.
Смерть, за винятком нещасних випадків, стала пригодою для добровольців.

читати далі ››

16.06.14. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн" (XIII)

Здавалося, батьки Коралайн навіть і не пам’ятали свого перебування у сніжній кулі. Принаймні, вони ні разу про це не говорили, й Коралайн також їм цього не згадувала.

читати далі ››

18.12.13. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн" (XII)

Мама Коралайн легенько торкнулася дівчинки.
- Коралайн? – сказала вона. – Люба, ну ти й знайшла, де заснути. Ми обшукали цілий будинок, поки знайшли тебе.
Коралайн потягнулася та примружилася.
- Вибач, я заснула, - сказала вона.

читати далі ››

30.10.13. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн" (XI)

Зайшовши у свою квартиру, а точніше, у квартиру, яка не була її, Коралайн з радістю побачила, що та все ще не перетворилася у простенький малюнок, яким, здавалося, стала решта будинку. Квартира мала глибину, тіні; у напівтемряві на дівчинку хтось чекав.

читати далі ››

29.09.13. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн" (X)

Коралайн почала підійматися зовнішніми сходами до квартири на самому верху будинку, де, у її світі, мешкав божевільний старий. Одного разу вона вже була там зі своєю справжньою мамою, коли її мама збирала якісь там доброчинні внески. Тоді вони зупинилися при вході в квартиру старого, чекаючи, поки він знайде конверт, який йому десь раніше залишила мама Коралайн, і до них долинав запах дивних харчів, тютюну для люльок та чудернацьких, з ароматом сиру, речей, які Коралайн і назвати б не змогла. Через ті запахи в саму квартиру вони так і не зайшли.

читати далі ››

11.08.13. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн" (IX)

Світ надворі перетворився на безформний туман, що здіймався клубами, у якому не видно було ні тіней, ні будь-чиїх обрисів, а сам будинок виглядав здеформованим. Коралайн здалося, що він на когось чатував, втупившись у неї, так ніби це був зовсім і не будинок, а лише ідея будинку – і той, у чиїй голові жила ця ідея, явно не був доброю істотою.

читати далі ››

31.07.13. Mykola Melnyk 

Влада і власність

Результатом тіньової та відкритої приватизації державної, комунальної та кооперативної власності в Україні, яка розпочалася наприкінці 1980-х років (і триває досі), стало значне соціальне розшарування та загальне падіння економіки України.
Справжніх учасників великої приватизації, не тих, хто отримав “ваучери” або приватизував власні “квадратні метри”, а тих, хто насправді, а не на папері став власником прибуткових підприємств, можна розділити на кілька категорій.

читати далі ››

21.05.13. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн" (VIII)

Зараз інша мама виглядала набагато здоровішою, ніж раніше: на її щоках з’явився рум’янець, волосся звивалося, немов лінива змійка теплого літнього дня, а чорні очі-гудзики ніби щойно хтось гарно відполірував.

читати далі ››

21.03.13. Mykola 

УРСР

УРСР
УРСР – була така собака,
Сука, гнила і скроєна з шматків різноманітних,
Такий собачий Франкенштейн. Добряче
Людей вона в свій час попоїла – у голод, у війну.
Та здохла. А паразити, що сиділи в ній, у мозку, у кишках,
У крові, всюди, почали жерти – обкомівці, цеховики, і кегебе,
І злодії, і рекетири, і мєнти, і шушваль різна з комсомолу.
І двадцять років їли, доки
Не залишилось від собаки нічого, крім костей і шкіри,
Та й на ту вже споглядають сусідські пси.
Тим часом черв’як який у мозок їй залазив і визирав з очей.
Тих червів було три, тепер четвертий, бенкетує…

читати далі ››

20.03.13. jazzoleg + IRA 

Ніл Геймaн "Коралайн" (VII)

VII.
Десь в душі Коралайн відчула, що ось-ось заридає. І щоб цього не сталося, вона глибоко вдихнула, а потім повільно видихнула. Плач відступив. Вона простягнула руки вперед, щоб навпомацки дослідити місце, в якому була ув’язнена. Воно було розміром, як комірчина для віників: достатньо високе, щоб можна було сидіти чи стояти, та недостатньо широке чи довге для того, щоб можна було лягти.

читати далі ››

03.03.13. jazzoleg + IRA 

Ніл Геймaн "Коралайн" (VI)

VI.
Коралайн прокинулася від того, що передобіднє сонце лоскотало їй личко своїм промінням.
На мить вона відчула себе вкрай дезорієнтованою: вона не знала, де перебуває, і навіть не була повністю впевнена, хто вона. Дуже дивно, наскільки наше відчуття того, хто ми є, прив’язане до ліжка, в якому ми прокидаємося вранці, а також наскільки тендітне це відчуття.

читати далі ››

24.02.13. Mykola Melnyk 

Битва за Фландрію. Essen. Um zu essen (Частини 1 і 2)

Йоган спершу відвіз її додому, а потім повіз гостя до свого будинку. Вони домовилися, що завтра поїдуть на Віллу на пагорбі, до Музею Круппа.
Неділя видалася спекотною. Оскільки Йоган з дітьми і дружиною, Мартін та Ірена не могли поміститися в одну автівку, Ірена взяла свого жовтого «Фіата», і вони зустрілися вже на парковці біля музею. Діти були вдягнуті по-літньому, Ружена вдягнула біле лляне плаття і заплела косу, Йоган чомусь вдягнув офіційного темного костюма, і було видно, що почувався некомфортно. Мартін був у іншій, жовтій сорочці на короткий рукав, без джинсової куртки. На сорочці було видно ще не розпрасовані згини від упаковки. Він ніколи не прав свою білизну, шкарпетки і сорочки – старі просто викидав, у рюкзаку у нього завжди був кількаденний запас.

читати далі ››

11.02.13. jazzoleg + IRA 

Ніл Геймaн "Коралайн" (V)

V.
Коралайн замкнула двері вітальні холодним чорним ключем, пішла на кухню, вилізла на крісло і спробувала покласти в’язку з ключами назад на місце. Після четвертої чи п’ятої спроби вона таки змушена була визнати, що ще замала для цього, і, врешті-решт, поклала ключі на тумбочку біля дверей.

читати далі ››

19.01.13. jazzoleg + IRA 

Ніл Геймaн "Коралайн" (IV)

IV.
Ззовні будинок був точнісінько таким самим. Або майже точно таким самим: довкола дверей, що вели до квартири міс Спінк та міс Фосібл, миготіли червоні та сині лампочки, наздоганяючи одна одну та формуючи з букв слова: “Надзвичайно!” , “Театральний” та “Тріумф!!!”.
День був сонячним і холодним, як і там, звідки вона прийшла.

читати далі ››

11.01.13. jazzoleg + IRA 

Ніл Геймaн "Коралайн" (III)

III.
Наступного дня було сонячно, і Коралайн з мамою поїхали до найближчого містечка за шкільною формою. Дорогою вони висадили тата на залізничному вокзалі - він мав їхати до Лондона, щоб побачитися з якимись важливими людьми.
На прощання Коралайн помахала татові рукою.

читати далі ››

27.12.12. jazzoleg + IRA 

Ніл Геймaн "Коралайн" (II)

II.
Наступного дня дощ перестав, а на будинок опустився білий густий туман.
- Я йду трошки погуляю, можна? - запитала Коралайн.
- Добре, тільки не ходи дуже далеко, - відповіла мама. - І тепло вдягнися.
Коралайн одягнула синій плащик з капюшоном, накинула на шию червоний шалик і взула жовті веллінгтонські бути.
За хвильку вона була надворі.

читати далі ››

24.12.12. jazzoleg 

Ніл Геймaн "Коралайн"

На "Коралайн" Ніла Геймана я наткнувся випадково.
На сайті englishtips.org, який мені порекомендував Микола, коли я запитав його, де можна знайти аудіокнижки англійською, я скачав першу-ліпшу книжку, яка попалася мені на очі. Нею якраз і виявилася "Коралайн" Ніла Геймана. Ні про автора, ні про саму книжку я до того ніколи й не чув.

читати далі ››

15.12.12. jazzoleg 

Гугл гуд бай

Сьогодні вирішив попрощатися з гуглом. Ну, може не назавжди, але принаймні на тиждень-другий.
Все почалося з того, що треба було жінці новий телефон. Прогуглив. Після того зайшов на ютуб. Пхає мені попід очі рекламу телефонів. Зайшов на якийсь інший сайт, де є реклама від гугл - пхає далі свої телефони.
Ну нічого, це було ще не так страшно, бо цей телефон не мав бути якимось сюрпризом.

читати далі ››

22.11.12. jazzoleg 

Психологічно-педагогічне

Нотатка мала бути просто педагогічна, але сьогодні на Львівській хвилі цілий день говорили про комплекс неповноцінності українців та як з ним боротися, тож я якось переплів ці дві теми, бо вони мені видалися взаємопов'язаними.
Отже, про все по порядку.
Задачка з 4-го класу загальноосвітньої школи. Хлопчик від'їхав на велосипеді на 300 м від дому, потім повернувся назад на 1/3 цього шляху. На якій відстані від дому він опинився?

читати далі ››

20.11.12. jazzoleg 

Обмін валют

Знову дивує поведінка чи позиція "Свободи". Вже кілька днів інтернет жваво обговорює ініціативу сумнозвісного регіонала Хомутинника про введення 15-процентного збору в Пенсійний фонд, коли здаєш на обмін валюту, вже родичі-заробітчани схвильовано дзвонять і питають, що робити, вже навіть комуністи дали свою оцінку цьому законопроекту і заявили, що не голосуватимуть за нього ні в якому разі...

читати далі ››

06.11.12. Mykola Melnyk 

З досвіду

На жаль, у своєму житті я не раз ставав об'єктом уваги злодіїв. Від цих життєвих моментів я майже завжди отримував ... порожній гаманець і життєвий досвід. Так от, цей досвід показує, що злодії завжди підловлюють людей тоді, коли вони до цього найменше готові, заради здобичі постійно відволікають увагу, розпочинають суперечку, штовханину і т.п. І кожного разу ти думаєш, що вже добре знаєш їхні прийоми, але вони щоразу вигадують нові.

читати далі ››

28.08.12. Mykola 

Батюшка

Сьогодні свято. Свято Преображення Господнього, яблучний Спас. Надвір винесені лавки і столи. На кухні смажиться риба, готуються салати, у великому баняку парують голубці. Аякже, адже сьогодні подвійне свято – ми маємо охрестити семирічного хлопчика з далекого Сибіру. І ось наша делегація уже у храмі Покрови Пресвятої Богородиці. Над пластмасовою ванночкою вже горять три свічки, недалеко від входу у великому емальованому відрі стоїть кип’ятильник, гріється вода. Все готово до Таїнства...

читати далі ››

12.07.12. Юрій Луканов 

Захисникам мови про українське судочинство

Ви все ще розмірковуєте, чи йти на допит у Прокуратуру? Вірите, що все чесно розповісте, вас зрозуміють і вибачать? Тоді, перш ніж відкрити міліціонеру двері, прочитайте цей дайджест, підготовлений правозахисниками.

читати далі ››

23.05.12. Mykola Melnyk 

Парадокси приватної власності в Україні. (Початок?)

Чи є в Україні приватна власність? Питання, здавалось би, риторичне. Широкомасштабні реформи, що розпочалися у 1985 р. з приходом до влади Михайла Горбачова і все ще тривають, створили в Україні клас нових власників. Приватних власників. Але чи так це насправді?

читати далі ››

20.05.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Ірена. Дюссельдорф-Ґарат

Роман Ірени зі Штефаном тривав більше року. Але він не міг тривати вічно. Не такою була натура Штефана, аби все життя просидіти в нудному індустріальному містечку, навчаючи бюргерів, їхніх жінок, синків та дочок їздити на автомобілі. Створювати сім’ю – це теж було не його.

читати далі ››

08.04.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Ірена. Ессен

До практикантів у всіх установах ставляться однаково. Чи майже однаково. Тут можливі два варіанти. Або їм після невеличкої екскурсії підприємством дають якесь нескладне завдання на кшталт перебирання паперів в архіві або рознесення якихось обіжників по офісах, або ж навантажують нудною, важкою, але нескладною роботою (можу копати, можу не копати), яку не хочуть виконувати самі працівники. Боротися з цим годі.

читати далі ››

28.03.12. kupchyk 

Chew7 - активатор Вінди

Під час чергових своїх експериментів ставив я на чистий розділ Windows7. Оскільки віндовсом я користуюсь епізодично, і то переважно у VirtualBox, то й ліцензії на нього у мене немає. От і вирішив задіяти якийсь "активатор", і перевірити як потім операційна система пройде перевірку ліцейнзійності та як довго будуть доступні оновлення на офіційному сайті. Гугл підказав, що найбільш поширеним для сімки є Chew7, він же ж допоміг найти його на безмежних просторах інтернету.

читати далі ››

18.03.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Ірена. Ґьоттінґен

Автобус фірми “Крафт-Райзен”, яким Ірена мала добратися до Ґьоттінґена, відбував з Приміського вокзалу. Поїздка в автобусі була така важка, водії та так званий гід – такі хамовиті, що більше вона до Німеччини автобусами не їздила. Лише рейсовим до Перемишля, а далі потягом до Вроцлава, звідти до Франкфурта-на-Одері, а там другим класом вже куди їй було потрібно. Можна було їхати і через Варшаву, але шлях через Вроцлав їй подобався більше, може через величезну площу Ринок у Вроцлаві. Вона нагадувала львівську, тільки збільшену у п’ять разів.
До автобуса її провів батько. Вона бачила, що коли автобус рушив остаточно, він відвернувся і витер сльози з очей. Мама теж хотіла її провести, але батько твердо сказав, що він поїде сам.

читати далі ››

08.03.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Алєксєй

Ввечері суботнього дня у маленькій однокімнатній квартирі у будинку на 10-лінії у Санкт-Петербурзі задзвонив телефон. Стара пошорхана Нокія-8210 з рідним рінгтоном довго їздила по столі, натужно ревучи.

читати далі ››

26.02.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Ірена

Ірена Радойчич нікуди не хотіла їхати. Сирого та непривітного лютневого дня, коли під ногами була нестерпна плюта, перед головним корпусом університету її перестрів декан, і попросив зайти завтра до нього на важливу розмову.

читати далі ››

19.02.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Єгор

Єгор Прохорович Стрєльцов потрапив до органів доволі випадково. У 1982 р. його призвали до СА – Радянської Армії, і він після учєбки відразу потрапив до спортроти, і не десь там, а в самій Группе советских войск в Германии, до місця, де мріяли служити чимало солдатів та офіцерів. Однак туди брали не всіх – для офіцерів діяли сита компетентності та особистих зв’язків (зв'язків частіше). Солдати ж мусіли бути всі як на добір – високі, стрункі, бажано ще й біляві! Імперія чомусь хотіла показати Заходу, нехай і союзному Заходу, своє європейське обличчя. Тому більшість призовників, які служили у ГСВГ, набиралися у Білорусії, на Україні та в західних областях Росії. Прибалтів не брали через стійкі сумніви у їхній відданості социалистической Родине и делу коммунизма, азіатів через зовнішній вигляд та складність процесу їхнього навчання російській мові та військовій спеціальності. Від кавказців чекали непослуху та інциндентів. Тож рядовий склад радянських військ у Німеччині був мало не на всі сто відсотків східнослов'янським. Хоча винятки теж були.

читати далі ››

08.02.12. Mykola 

Битва за Фландрію. Проба роману

Мама вчила її вірити снам. Їй снилася брудна вода – це на хворобу, але не просто каламуть, а вода з райдужно-сонячними переливами масної плівки. Таку воду вона бачила у дитинстві, коли таточко брав її з собою у гараж. Він лагодив там свою гордість – 412-го «Москвича», а вона бавилася собі, раділа весні, сонцю і струмочкам, які дзюркотіли з-під гаражів додолу. Там була така ж сама вода, забарвлена всім тим шміром, яким було густо змазано металеву огорожу довкола гаражів, машинним мастилом і навіть бензином, який дбайливі хазяї тримали про запас. Може не така вже ця вода у сні була і брудна, аби захворіти?

читати далі ››

17.01.12. SofkaJazz 

Якось одного зимового дня в центрі міста...

Над парком Івана Франка надвисла густа сіра хмара. Складалося враження, що якби не було дерев, вона б просто впала на землю. Густий лапатий сніг виливався з неї і налипав усюди: на дерева, будинки, автобуси, і все навколо ставало казково пухнастим.

читати далі ››

01.01.12. Mykola 

Ковзанка на Сихові

Під новий 2012 рік на Сихові, біля "Арсену", відкрили ковзанку. Це дуже добре, якщо зважити, що у Львові немає льодового палацу, а найближчі ковзанки розташовані у переповненому "Ашані" на Стрийській та біля Ратуші. Ціни досить демократичні (у будні дні з 10 до 17 год. 1 година катання для дітей до 12 років зі своїми ковзанами 10 грн), але безлад там панує неймовірний. "Інструкторами" працюють якісь діти років 12-14, які постійно курять, матюкаються, по ковзанці їздять безладно, збиваючи відвідувачів. На майданчику перед ковзанкою брудно, ходять бродячі пси.
Але через відсутність конкуренції доводиться водити дитину туди...

читати далі ››

24.11.11. Mykola Melnyk 

Кому потрібний випускник історичного?

Були часи, коли історичні факультети вузів були дуже престижними. Їхні випускники могли претендувати на хороші посади в КДБ, партійних органах. Йшлося про те, що саме історики як ніхто розуміють суть історичного матеріалізму, а отже можуть правильно проводити лінію партії і уряду на місцях. Тому й на історичний брали далеко не всіх.

читати далі ››

23.10.11. Mykola Melnyk via I.H. 

Німа як риба

Виклик на станцію швидкої допомоги.
“Жінка, 30 років. Раптово відняло мову”.
“Причина? Травма? Стрес?”.
“Не знаю. Розберетеся на місці”.

читати далі ››

16.10.11. jazzoleg 

Повернення у дитинство

Сьогодні на дві години повернувся у дитинство.
Коли мені було років 12, я мріяв стати пілотом, а тому багато вихідних проводив у львівському аеропорту, спостерігаючи, як злітають та сідають літаки.
Це було досить цікавим заняттям. Огорожі, яка зараз стоїть довкола аеропорту, не було, тож можна було підійти впритул до злітної смуги.

читати далі ››

30.09.11. jazzoleg 

Мрійте правильно - мрії реалізовуються!

Почалося все тиждень тому. Мене чомусь почала мучити думка, що має завітати до нас на фірму податкова. Ніяких очевидних ознак не було, а було просто відчуття-передчуття. Не таке, щоб дуже настійливе, але все ж таки. Воно з’явилося само по собі, без будь-яких причин, чомусь якраз зараз, а не місяць чи рік тому.

читати далі ››

08.06.11. Mykola 

Сила колективного розуму

У минулому для перекладу з/на іноземної мови навіть тим, хто її добре знав, потрібний був словник. Для кращого перекладу – чим грубший, тим кращий.
Зараз можна скористатися спеціальними програмами-перекладачами (як, наприклад, PROMT), програмами-словниками (ABBYY Lingvo тощо), які значно полегшують роботу “живих” перекладачів, сервісом http://translate.google.com та іншими інтернет-перекладачами. Але найбільший прорив інформаційних технологій у галузі перекладу полягає навіть не в тому, що комп’ютери та Інтернет полегшують людям доступ до величезних баз даних, не в тому, що тепер для того, аби знайти потрібне слово (форму, вираз, приклад вживання) не треба лопатити товстезні словники і довідники, а в тому, що тепер до створення словника зокрема і писаної мови в цілому причетні мільйони людей.

читати далі ››

02.06.11. Льоня 

Неправильні висновки горе-вченого

Сьогодні на міжнародній конференції у Москві директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України Юрій Пахомов зробив пару заявочок, які примушують задуматися про інтелектуальний рівень цього горе-ученого.

читати далі ››

29.05.11. Вася 

Клоуни

Старий єврей кричить до жінки: "Сара, дай мне нож, я щас этих соседей резать пойду!". А вона: "Аврам, а если они тебя зарежут?" - "А меня за что?"

читати далі ››

21.05.11. Stepan Sokyrko 

Гей Європа

Заголовок цієї нотатки потребує вставки нелітерного орфографічнного знаку ("дефіс") або ж знаку пунктуації ("кома"). Відповідно до цього зміниться і значення заголовку. Однак залишимо нашим читачам ставити ці знаки.

читати далі ››

10.05.11. Mykola Melnyk 

Марш колорадських жуків

1 липня 1690 р. біля ірландського міста Дрохед на берегах річки Бойн узурпатор англійського королівського престолу, протестант Вільям ІІІ Оранський переміг законного короля – католика Якова ІІ. Дещо схожий на Ющенка, цей король вирішив, що війну програно остаточно і втік до Франції, де і помер. Розчаровані ірландці, які покладали на нього, як на короля-католика, великі надії, прозвали короля-невдаху “Seamus a' Chaca” (Джеймс Гівноголовий), але зброї не склали, і воюють досі. Переможці ж, англійські протестанти, які ще у часи Кромвеля відібрали у ірландців чимало майна, а самих ірландців винищували як худобу, на честь своєї перемоги запровадили святкові т.зв. “марші оранжистів”. Перший такий марш пройшов у 1807 р.

читати далі ››

27.04.11. Mykola Melnyk 

Територія без радянської влади

Колись у далекому 1994 р. ми, видавці журналу самвидавівського студентського журналу «Сходження», надумали другий випуск присвятити такій цікавій темі як влада. Як зараз пам’ятаю судження на цю тему шановного Jazzoleg-a, який зауважив, що всі негативні явища сучасності (рекет і т.п.) насправді є нічим іншим, як заповненням тих сфер, де мала б діяти офіційна влада, владою неофіційною, яка свої функції виконує куди краще і оперативніше.
І що ви думаєте, пройшло 17 років, колишні рекетири самі стали владою, а українські реалії підкидують нам такі зразки практичного втілення теоретичних ідей, про які тільки можна було б мріяти. У т.ч. наших роздумів про феномен влади та безвладдя.

читати далі ››

20.04.11. Stepan Sokyrko 

Двері Великої Сарматії

Сьогодні, 20 квітня, відкрилося нове приміщення консульства Республіки Польща у Львові, яке розташоване по вул. Івана Франка, 108. Скандали супроводжували будівництво цього об’єкту з самого початку. Питання викликали і місце будівництва, розташоване в історичній частині Львова, біля Стрийського парку, і проект споруди, який явно не вписується у навколишній пейзаж. Згодом польська сторона ніяк не могла домовитися про ціну з підрядником. Але якось відкрили.
І ось один мій знайомий вирішив здати документи на отримання польської візи. Зареєструвався на сайті польського консулату, отримав папірчик зі штрих-кодом, за яким він мав з’явитися для подання документів за адресою: вул. Сміливих, 5. Однак, прибувши вчасно за вказаною адресою, виявилося, що на Сміливих консулят вже не працює, а треба їхати на Івана Франка.

читати далі ››

14.04.11. Mykola Melnyk 

Чому я переклав повість К. Чуковського «Срібний герб»

З дитинством мені повезло. Хоча б тому, що кожне літо, кожні канікули я проводив на батьківщині свого тата, у глухому поліському селі на кордоні з Білорусією. Цілими днями я гуляв на природі, і лише тоді, коли небо застилали хмари і йшов сильний дощ (а дощі на Поліссі до меліорації другої половини 80-х років ХХ ст. були сильними і частими), доводилося шукати якогось заняття під дахом дідової хати. І цим заняттям стало читання книжок. Їх у хаті було всього дві – «Повесть о настоящем человеке» Б. Польового про радянського льотчика О. Маресьєва, який навчився літати без обох ніг, та збірник творів Корнія Чуковського. Обидві книги були перечитані мною разів по 10 кожна. У т.ч. повість К. Чуковського «Срібний герб», розповідь автора про те, як його вигнали з одеської гімназії.

читати далі ››

01.04.11. Назар Козак 

Відмова

Можна відмовитись від того, чим ми володіємо, але не можливо відмовитись від того, чим ми не володіємо.
Легко сказати, що ви відмовляєтесь від багатства, якщо у вас ні готівки ні рахунку в банку; від здобування освіти, якщо ви навіть не подали документи на вступ; від боротьби, якщо ви її навіть не почали; від власної ідентичності, якщо ви її не пізнали; від сексу, якщо у вас його нема. Насправді в усіх цих і подібних випадках ніхто ні від чого не відмовляється, лише виправдовує бездіяльність, безхребетність, бездумність, безсилля.

читати далі ››

28.03.11. jazzoleg 

На правах реклами :)

З 1 по 30 квітня у кав*ярні-галереї «Штука» триватиме виставка картин Марисі Рудської «Кишеньковий світ», відкриття якої відбудеться у п*ятницю 1 квітня о 18:00 у супроводі виступу гурту «Один в Каное».

читати далі ››

13.03.11. Mykola Melnyk 

Вагон відер

Батько мого хорошого знайомого, роботящий і мудрий чолов'яга років 60-ти, розповів мені нещодавно цікаву історію успіху. Він працює на одній з колишніх львівських гуртових баз, тих, з яких колись постачалися магазини. Тепер там сотня орендарів і у кожного власника фірми - своя історія успіху. Так у чому ж секрет вдалого ведення бізнесу? Де було взято старт?

читати далі ››

10.03.11. sofka_jazz 

Історія однієї книжки

Класна штука секонд-хенди. Там, окрім хорошого, якісного одягу та взуття, можна часто натрапити на дуже цікаві речі - побутова техніка, іграшки, посуд, книжки.
Сьогодні ходили зі Стратосьою гуляти, по дорозі пройшлися секондом, що під лісом (така його неофіційна назва), я часом маю настрій розглядати там щось, а сьогодні не мала, але "кинути оком" ніколи не проти.

читати далі ››

05.03.11. Mykola Melnyk 

Питання дистанцій

Одна моя знайома вивчає право у Львівській комерційній академії. Цього року вона тільки на першому курсі, тож вчила римське право. Викладач, поважний професор, захоплено розповідав про норми римського права та його дослідників. Щоправда, чомусь більшість з них, з його слів, була росіянами та працювала у Санкт-Петербурзькому університеті "за царя".

читати далі ››

23.02.11. Mykola Melnyk 

Гра без м’яча

Переглянув сьогодні матч Інтер – Баварія, і в черговий раз переконався, наскільки важлива т. зв. “гра без м’яча”. У футболі – це переміщення гравця полем, бачення як загальної картини матчу, так і конкретного розміщення футболістів своєї і чужої команди у певний момент гри, вміння вчасно “відкритися”, підстрахувати колег. І це все робиться тоді, коли футболіст не володіє м’ячем, і від нього нібито нічого не залежить. Маріо Гомес обрав чудову позицію біля воріт і забив вирішальний гол.

читати далі ››

12.02.11. sofka_jazz 

Техогляд

Цього року я вирішила, що варто зробити техогляд нашого авто офіційно. Хоча б з тої точки зору, щоб не підтримувати корупцію та бути законослухняними, зрештою, просто спати спокійно, знаючи, що в тебе не підроблений талон.
Спочатку все здавалося наче просто: вже і довідку відмінили, і податок. Нам податок все-таки довелося заплатити за 2010 р., бо ми не платили. Квитанції за послуги ДАІ та за талон ТО поплатили. Аптечка в нас укомплектована. Вогнегасника купили для своєї ж безпеки, бо маємо часом електричні неприємності, тож вирішили, що річ не просто корисна, а й необхідна.

читати далі ››

10.02.11. Марія Іванчак 

Made in Germany

Якщо не у всіх, то у більшості людей цей напис асоціюється з якістю, надійністю та довговічністю. Та історія виникнення цього маркування пов’язана зовсім з протилежним. У ХІХ ст. найбільшим промисловим виробником була Британія, в якій індустріалізація завершилася найраніше, і саме її товари вважалися найякіснішими.

читати далі ››

08.02.11. sofka_jazz 

Мрія

Про що Ви мрієте? Якось живеш собі, життя дає тобі певні завдання, ти вирішуєш їх. Одні більш успішно, інші якось так собі. Живеш, одним словом.
А мрія, що це? Чи має вона бути здійсненою? Хтось мріє про кілька мільйонів зелених, вкрадених у банку чи знайдених на смітнику, затишний будиночок на островах Океанії. І що далі? Лежати в гамаку і пити каокіокі? 5, 10, 30, 50 хвилин спокою. Довго... А що далі?

читати далі ››

01.02.11. jazzoleg 

Наш паровоз впірьод лєтіт

Купив я колись своєму малому книжку про локомотиви, типу як каталог локомотивів світу. Гортав її вже n разів, і тут сьогодні раптом натрапив на цікаву фотографію якогось німецького чуда техніки.

читати далі ››

28.01.11. Назар Козак 

Навчання. Робота. Пенсія

Навчання.
Є навчання, яке втомлює, бо важке, а є навчання, яке втомлює, бо то не навчання. Навчаєшся чи ні – нікого не турбує. Тобі не дають завдань, а якщо і дають, то не перевіряють, ставлять оцінки несправделиво, і лекції можна не відвідувати, бо там нічого не навчать. Через кілька років такого "здобування знань" видають диплом. Спеціаліст, а насправді неук. Хто винен? Усі довкола. Своя помилка залишається прихованою. Адже можна поцікавитись і дізнатись як треба навчатись, щоб потім працювати за фахом.

читати далі ››

23.01.11. Mykola 

Шлях експропріації капіталу

Хто б там що не говорив, а таки корисно читати історичні книжки. Якось давно, коли ще писав дисер, наштовхнувся на статтю угорця Івана Беренда "Защита стабилизации и ""сухой" (государственно-капиталистический) путь экспроприации капитала в Венгрии (1946-1947 гг.), опубліковану у журналі Szazadok ("Віки" по нашому).
Виявляється, угорські соціалісти ні в кого нічого не націоналізували.

читати далі ››

19.01.11. ww 

Реклама

Є у Львові таксі, яке називається "оптимальне". (думаю про нього чули всі, бо вже тривалий час воно веде активну рекламну діяльність). Черговий раз в поштовій скриньці знайшов їхній календарик-рекламку.

читати далі ››

17.01.11. Mykola 

Так полюють шакали

Портал kresy. pl розмістив матеріал про те, що батько В. Ющенка співпрацював з УПА (в оригіналі - з ОУН).
В коментарях на фейсбуку модератор фейсбучної сторінки "кресів" написав, що проведення операції Вісла було правильним, що виселяли з Польщі голоту.
Відчувши, що Україна зараз слабка, навколо неї починають кружляти не тільки леви, але і шакали, якими є примітивні мазурські фашисти, що бажають повернути собі "креси всходнє" і Львів...

читати далі ››

14.01.11. sofka_jazz 

Хочу літа!

Отак раптом посеред зими. Цей бруд довкола, сміття, псячі купи, я просто не хочу виходити з хати, щоб дивитися на все це. Я хочу тепла, сонця, зелені.

читати далі ››

13.01.11. Назар Козак 

Крихітна цятка посеред смуги пилюки

1977 року в космос запустили "Вояжер 1". Там встановили камеру, щоб фотографувати інші планети. Як планети скінчились, камеру розвернули і сфотографувати Землю. Фотографія (ви бачите її угорі) – нічого особливого: крихітна цятка посеред смуги пилюки на темному тлі. Так виглядає наша планета від краю Сонячної системи.
Коли подивитись на більшість наших проблем з цієї перспективи, можна краще оцінити їхній справжній масштаб.

читати далі ››

11.01.11. jazzoleg 

До чого доводить краватка

Сьогодні вперше дізнався, що слово "краватка" походить від слів "хорват" чи "Хорватія". Виявляється, краватки першими почали носити саме хорвати, чим вони страшенно гордяться.

читати далі ››

10.01.11. Назар Козак 

З Нов(им)ого Рок(ом)у

Юля (не з четвертого курсу візантиністики, а колега з іншої роботи) сказала, що кине курити з Нового Року, бо її дочка боїться, що мама помре. Дитина вірить написам на пачках сигарет.
Як часто можна почути, що з нового року хтось щось почне чи хтось щось перестане? Як часто ми самі кажемо подібні речі? І як довго це триває – кидання курити чи займання спортом, чи ще щось там (замість дужок поставте свій варіант)? Місяць? Тиждень? День-два?

читати далі ››

08.01.11. Назар Козак 

Узвар vs Coca-Cola

В радянському Львові не було Coca-Cola. Її привозили як сувенір. Пам’ятаю якийсь 198?-ий рік і на Різдвяному столі додаткова страва – скляна півтора літрова пляшка Coca-Cola.
Речі, які в минулому здавались такими важливими, тепер втратили значення. Кажуть індіанці колись віддавали золото за скляні коралі.
Як знати наперед, що відійде, а що залишиться?

читати далі ››

05.01.11. Льоня 

Правильне рішення

Я, взагалі-то, не є прихильником "Свободи". Я б навіть сказав, навпаки, я є до певної міри їхнім противником - мені не подобається їхнє поєднання радикальних гасел з пасивною політикою. Це, зокрема, стосується областей, районів та міст, де "Свобода" впевнено перемогла на місцевих виборах.

читати далі ››

02.01.11. ww 

Недільне

Є у Львові на вул.Винниченка церква Стрітення (трохи вище від Михайла). Щонеділі на святкову службу туди збирається невеличка, але постійна громада, що складається майже виключно з громадських діячів, професури і т.д.

читати далі ››

30.12.10. Льоня 

Дати роботу нашим

Вже пройшов майже тиждень від того часу, як я мав щастя проїхатися по кільцевій дорозі, тому можу знову поговорити про дороги і хто їх мав би робити без нецензурної лайки.

читати далі ››

28.12.10. Льоня 

Майстер-клас від януковичів

Є така приказка: "Кожен судить по собі." Так, мабуть, і Луценко, прогулюючись собі з собачкою в неділю, думав, спираючись на свій досвід (без)діяльності в "органах", що погрози прокуратури - всього лиш звичайний блеф.

читати далі ››

27.12.10. Льоня 

Неоднозначні відчуття

Вчора взяли Луценка. Якесь неоднозначне ставлення до цієї новини.
З одного боку, позитивно, що покарання догнало цього авантюриста, алкоголіка і просто безсовісного типа. Адже Луценко на посаді міністра внутрішніх справ не зробив нічого доброго для держави, не провів ніяких реформ в галузі, всі корупційні болячки цього відомства як були, так і залишилися. Не було розслідувано навіть принципову справу про побиття людей молотками біля ЦВК.

читати далі ››

23.12.10. jazzoleg 

Перша нотатка на Випадкових нотатках

На Випадкових нотатках з'явилася перша нотатка. Тобто, нотатки були і раніше, але, оскільки сайт потрошки реорганізовується та розвивається, вирішено було провести певну градацію матеріалів, що розміщуються на нашому сайті.

читати далі ››
Вхід...

Актуальні теми

Остання тема на форумі:

Останні коментарі...

22.08.2020       ...
  ›› 

19.03.2015       ...
  ›› 

01.11.2013       ...
  ›› 

28.09.2013       jazzoleg
перекладаю сам :)  ›› 

26.09.2013       dns
сам перекладав чи маєш якийсь переклад?  ›› 


Лінкоманія